PRŮVODCE PRAHOU - ZAJÍMAVOSTI

Prague Castle

Vítejte v Praze, hlavním městě České republiky. Historické jádro Prahy, které patří mezi památkové rezervace, je velkolepým výsledkem tisíciletého historického a kulturního vývoje města. V roce 1992 byla Praha zařazena do seznamu UNESCA jako město světového významu. Praha je centrem kulturního a politického dění, pravým srdcem České republiky.

Návštěva Prahy je pro mnohé jedinečným zážitkem. Aby byl i Váš pobyt v Praze nezapomenutelný, je důležitá také volba hotelu, kam se budete po toulkách Prahou rádi vracet. Proto byste měli předem zvážit, jaký typ ubytování upřednost?ujete a v jaké části města byste chtěli bydlet. Obecně platí, že čím blíže centru je hotel umístěn, tím vyšší bývá jeho cena. Výhodou hotelů v centru je samozřejmě rychlejší dostupnost většiny památek. Naopak mezi přednosti hotelů ležící mimo bezprostřední centrum patří nižší cena a klidnější prostředí.

Pokud hledáte luxusní ubytování s nádherným výhledem na Pražský hrad, je pro Vás Hotel PRAHA *****, Praha tím pravým místem. Nedaleko Pražského hradu se nalézá Hotel SAVOY *****, Praha. Jiné luxusní hotely v bezprostřední blízkosti centra jsou Hotel U BLAZENKY ****, Praha, Hotel Andels ****, Praha a Hotel Andels suites ****, Praha, odkud se za pouhých pět minut jízdy metrem ocitnete na Václavském náměstí. Téměř v centru se nachází rovněž Hotel HILTON *****, Praha, CORINTHIA HOTEL PRAGUE *****, Praha a také Aparthouse KRIZIKOVA , Praha.

Milovníci umění určitě ocení možnost ubytovat se v Arthotel Praha ****, Praha, kde se budou moci obdivovat nejen výstavě českého moderního umění, ale i překrásnému výhledu na Prahu a pokud dostanou chuť trávit čas jinak, mohou se projít do nedalekých parků Stromovka a Letná./nebo se vydají na procházku do nedalekých parků Stromovka a Letná.

Vřele všem doporučujeme ubytování ve čtyřhvězdičkových hotelích, které sice neleží v samém centru města, avšak jsou z centra dobře a rychle dostupné MHD. Jedná se o moderní a luxusní Hotel Pyramida ****, Praha, Hotel Corinthia Panorama ****, Praha, Hotel EXPO ****, Praha či Hotel DIPLOMAT ****, Praha a Hotel LOUREN (former SIEBER) ****, Praha. Pro ty z Vás, kteří upřednost?ují romantické ubytování, nabízíme Hotel Selsky Dvur ****, Praha.

Pokud je Praha jen krátkou zastávkou na cestách a potřebujete se ubytovat v bezprostřední blízkosti letiště, doporučujeme Vám Ramada Airport Hotel ****, Praha, který je umístěn přímo v areálu mezinárodního letiště Praha – Ruzyně, v těsné blízkosti autobusové zastávky Terminál Jih. Dostanete se sem autobusy MHD ze zastávky Letiště Ruzyně za pouhých 5 minut linkami číslo 119 (jezdí z Letiště Ruzyně na konečnou metra A Dejvická), okružní linkou 225 (jede přes stanice Divoká Šárka a stanice metra B Nové Butovice, Luka, Stodůlky), autobusem 179 (stanice Divoká Šárka, Nové Butovice), 100 (jede na konečnou stanici metra B Zličín). Noční autobus číslo 510 jezdí od jedné do čtvrté hodiny ranní mezi Letištěm Ruzyně a Divokou Šárkou.

Pokud dáváte přednost ubytování mimo ruch velkoměsta, doporučujeme Vám Hotel Villa Voyta ****, Praha, který se nachází v klidné vilové čtvrti vzdálené asi patnáct minut jízdy ze středu města.

Pokud máte zájem spíše o ubytování ve dvou či tříhvězdičkových hotelech, můžete si vybrat z řady hotelů v různých částech Prahy. V pražské čtvrti Žižkov vzdálené pouhých pár minut tramvají od centra Prahy se nachází Apart hotel NORDIK ***, Praha, Hotel Dalimil ***, Praha, Hotel Golden City **, Praha, Hotel Prokopka **, Praha nebo Hotel MICHLE **, Praha. Na Praze 5 v blízkosti stanice metra Anděl, odkud se dostanete během pěti minut cesty metrem na Václavské náměstí, nabízejí své služby Hotel Otto ***, Praha, Hotel Petr ***, Praha, Hotel NIKO ***, Praha a Hotel Popelka ****, Praha.

Pokud máte zájem spíše o ubytování rodinného typu a nehledáte přepych, tak si zajisté vyberete z naší nabídky útulných penzionů. Jedná se o Pension Svatava , Praha, Pension POLLY , Praha, Pension BoB , Praha a Pension LITTLE HOUSE , Praha. Všechny hotely a penziony z naší nabídky, které neleží v centru města, jsou dobře dostupné autem či MHD. Pražské metro se svými třemi trasami je rychlým a bezpečným dopravním prostředkem. Můžete využít také povrchové dopravy tramvají či autobusem. Cena přestupního lístku je 23 Kč, nepřestupní lístek stojí 14 Kč.
Po Praze je rovněž možné cestovat taxíkem. Doporučujeme Vám, abyste si nebrali taxi na ulici, ale raději využili možnosti telefonického objednání vozu. Pro cestu z letiště do hotelu Vám nabízíme naši transferovou službu, kterou si můžete objednat prostřednictvím emailu transfer@inprague.org nebo na našem telefonním čísle +420 281864790.

Na této stránce najdete stručné popisy, fotografie nejzajímavějších míst v Praze a nabídku hotelů v dané lokalitě.

CENTRUM PRAHY BEZ BARIÉR- INFORMACE PRO LIDI NA VOZÍČKU

 
Hotel 007 s.r.o., IC : 27622410, DIC : CZ27622410, Adresa: K Hutim 303/72, Praha 9 - Hloubetin, 198 00, Czech Republic